Lehendakaritza, Euskara, Berdintasun, Lankidetza eta Giza Eskubideen Batzordea TALDE BATZARKIDEA KARGUA ALTA BAJA
Abecia Ansotegui, María Aranzazu EP Araba Bokala 2019/09/16
Álvarez Zubizarreta, María del Carmen EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Ciarsolo Guerenabarrena, José EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Coloma Jiménez, Alain PSE-EE Bokala 2019/09/16
Fernández de Pinedo Álvarez de Arcaya, Enrique EHB Bokala 2020/01/09
Jiménez Alcudia, Eva María PSE-EE Bokala 2019/09/16
Morales Peral, Ana GJPA Bokala 2019/09/16
Moyua Pinillos, Izaskun EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Múgica Ziriano, June EHB Bokala 2020/01/09
Nogales Prieto, Jon Pablo PSE-EE Bokala 2019/09/16
Oyarzabal de Miguel, Iñaki GJPA Bokala 2019/09/16
Rezola Pérez, Manuel EHB Bokala 2019/09/19 2020/01/09
Rodríguez Vergara, Zuriñe EAJ-PNV Batzordeburua 2019/09/16
Ullibarri Urraca, Iñaki Xabier EHB Bokala 2019/09/16
Venceslao Pueyo, Claudia EHB Bokala 2019/09/16 2020/01/09

 

Ekonomia Garapenaren, Berrikuntzaren eta Demografia Erronkaren Batzordea TALDE BATZARKIDEA KARGUA ALTA BAJA
Alaña Alonso, Marta GJPA Bokala 2019/09/16
Barandica Santos, Íñigo EAJ-PNV Bokala 2019/10/16
Ciarsolo Guerenabarrena, José EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Coloma Jiménez, Alain PSE-EE Bokala 2019/09/16
Egiluz Ibarguen, Joana EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Esnal Campón, Maialen PSE-EE Bokala 2020/05/13
Fernández de Pinedo Álvarez de Arcaya, Enrique EHB Bokala 2019/09/16
Moyua Pinillos, Izaskun EAJ-PNV Bokala 2019/09/16 2019/10/16
Múgica Ziriano, June EHB Bokala 2019/09/16
Murillo Treviño, Maider EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Rezola Pérez, Manuel EHB Batzordeburua 2019/09/16
Rodríguez Llinares, David EP Araba Bokala 2019/09/16
Romero Campos, David PSE-EE Bokala 2019/09/16 2020/05/13
Ruiz Huidobro, María Aranzazu PSE-EE Bokala 2019/09/16
Salazar Aguayo, Ana Isabel GJPA Bokala 2019/09/16

 

Enplegu, Merkataritza eta Turismo Sustapenaren eta Foru Administrazioaren Batzordea TALDE BATZARKIDEA KARGUA ALTA BAJA
Belakortu Preciado, Antxon EHB Batzordeburua 2019/09/16 2019/10/22
Coloma Jiménez, Alain PSE-EE Bokala 2019/09/16  
Egiluz Ibarguen, Joana EAJ-PNV Bokala 2019/09/16  
García-Moreno López, José Damián EP Araba Bokala 2019/09/16  
Guerra Aldama, Onintxe Miren EAJ-PNV Bokala 2019/09/16  
Jilete González, Aroa PSE-EE Bokala 2019/09/16 2020/09/08
Leza de la Llera, Jon Iñaki EHB Bokala 2019/10/31 2019/11/08
Leza de la Llera, Jon Iñaki EHB Batzordeburua 2019/11/08 2021/02/02
López de Foronda Ortíz de Urbina, Eloy GJPA Bokala 2019/09/16
Martínez Cerrillo, Nerea EHB Bokala 2020/01/09  
Múgica Ziriano, June EHB Bokala 2019/09/16 2020/01/09
Múgica Ziriano, June EHB Bokala 2021/02/04 2021/02/05
Múgica Ziriano, June EHB Batzordeburua 2021/02/05  
Murillo Treviño, Maider EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Rezola Pérez, Manuel EHB Bokala 2019/09/16
Ruiz de Galarreta Gamiz, Joseba Iñaki EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Ruiz Huidobro, María Aranzazu PSE-EE Bokala 2019/09/16
Sánchez Miguel, José María PSE-EE Bokala 2020/10/05
Uribesalgo Lorenzo, Aitor Gabino GJPA Bokala 2019/09/16

 

Ogasun, Finantza eta Aurrekontu Batzordea TALDE BATZARKIDEA KARGUA ALTA BAJA
Álvarez Zubizarreta, María del Carmen EAJ-PNV Batzordeburua 2019/09/16 2019/10/16
Barandica Santos, Íñigo EAJ-PNV Bokala 2019/10/16 2019/11/11
Barandica Santos, Íñigo EAJ-PNV Batzordeburua 2019/11/11  
Ciarsolo Guerenabarrena, José EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Egiluz Ibarguen, Joana EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Fernández de Pinedo Álvarez de Arcaya, Enrique EHB Bokala 2019/09/16
García-Moreno López, José Damián EP Araba Bokala 2019/09/16 2019/09/30
Jilete González, Aroa PSE-EE Bokala 2019/09/16 2020/05/13
Jiménez Alcudia, Eva María PSE-EE Bokala 2020/05/13
Martínez Cerrillo, Nerea EHB Bokala 2019/09/16
Morales Peral, Ana GJPA Bokala 2019/09/16
Nogales Prieto, Jon Pablo PSE-EE Bokala 2019/09/16
Romero Campos, David PSE-EE Bokala 2019/09/16
Ruiz de Galarreta Gamiz, Joseba Iñaki EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Ullibarri Urraca, Iñaki Xabier EHB Bokala 2019/09/16
Uribesalgo Lorenzo, Aitor Gabino GJPA Bokala 2019/09/16
Valluerca Monje, Domingo EP Araba Bokala 2020/09/30

 

Lurralde Orekaren Batzordea TALDE BATZARKIDEEA KARGUA ALTA BAJA
Álvarez Zubizarreta, María del Carmen EAJ-PNV Bokala 2019/09/16  
Argote Urcelay, Francisco Javier EHB Bokala 2019/09/16  
Coloma Jiménez, Alain PSE-EE Bokala 2020/05/13  
Fernández de Pinedo Álvarez de Arcaya, Enrique EHB Bokala 2019/09/16  
González Muro, Roberto EAJ-PNV Bokala 2019/09/16  
Jilete González, Aroa PSE-EE Bokala 2019/09/16 2020/09/08
López de Arróyabe Sáez de Maturana, Eva María EHB Bokala 2019/09/16  
López Ubierna, Jesús María PSE-EE Bokala 2019/09/16  
Lorente Treku, Luis María EAJ-PNV Bokala 2019/10/16 2019/11/14
Lorente Treku, Luis María EAJ-PNV Batzordeburua 2019/11/14  
Murillo Treviño, Maider EAJ-PNV Bokala 2019/09/16  
Rodríguez Llinares, David EP Araba Bokala 2019/09/16
Rodríguez Vergara, Zuriñe EAJ-PNV Batzordeburua 2019/09/16 2019/10/16
Romero Campos, David PSE-EE Bokala 2019/09/16 2020/05/13
Romero Campos, David PSE-EE Bokala 2020/10/05
Salazar Aguayo, Ana Isabel GJPA Bokala 2019/09/16
Uribesalgo Lorenzo, Aitor Gabino GJPA Bokala 2019/09/16

 

Bide Azpiegituren eta Mugikortasunaren Batzordea TALDE BATZARKIDEA KARGUA ALTA BAJA
Argote Urcelay, Francisco Javier EHB Bokala 2021/02/04  
Belakortu Preciado, Antxon EHB Bokala 2019/09/16 2019/10/22
Campo Arenaza, Ainhoa EAJ-PNV Bokala 2019/09/16 2020/12/09
Eguia Suances, Zigor EAJ-PNV Bokala 2021/01/13  
Ibarrondo Bajo, Jorge GJPA Bokala 2020/11/18  
Jilete González, Aroa PSE-EE Bokala 2019/09/16 2020/09/08
Leza de la Llera, Jon Iñaki EHB Bokala 2020/01/09 2021/02/02
López de Foronda Ortiz de Urbina, Eloy GJPA Bokala 2019/09/16 2020/11/18
López Ubierna, Jesús María PSE-EE Bokala 2019/09/16  
Lorente Treku, Luis María EAJ-PNV Bokala 2019/10/16  
Martiarena Vadillo, Esteban PSE-EE Bokala 2020/05/13 2020/05/18
Martiarena Vadillo, Esteban PSE-EE Batzordeburua 2020/05/18  
Monje Frías, Francisco de Borja GJPA Bokala 2019/09/16  
Moyua Pinillos, Izaskun EAJ-PNV Bokala 2019/09/16 2019/10/16
Múgica Ziriano, June EHB Bokala 2019/09/16  
Rodríguez Llinares, David EP Araba Bokala 2019/09/16  
Ruiz de Galarreta Gamiz, Joseba Iñaki EAJ-PNV Bokala 2019/09/16  
Sánchez Miguel, José María PSE-EE Bokala 2020/10/05  
Senderos Oraá, Daniel PSE-EE Batzordeburua 2019/09/16 2020/02/18
Ullibarri Urraca, Iñaki Xabier EHB Bokala 2019/09/16  
Vicario Vicario, María Viñas EAJ-PNV Bokala 2019/09/16  

 

Gizarte Ongizatearen Batzordea TALDE BATZARKIDEA KARGUA ALTA BAJA
Alaña Alonso, Marta GJPA Bokala 2019/09/16  
Álvarez Zubizarreta, María del Carmen EAJ-PNV Batzordeburua 2019/09/16  
Amestoy Alonso, Itziar EHB Bokala 2019/09/16 2019/09/27
Campo Arenaza, Ainhoa EAJ-PNV Bokala 2019/09/16 2020/12/09
Coloma Jiménez, Alain PSE-EE Bokala 2019/09/16 2020/05/13
Eguia Suances, Zigor EAJ-PNV Bokala 2021/01/13  
Esnal Campón, Maialen PSE-EE Bokala 2020/05/13  
García-Moreno López, José Damián EP Araba Bokala 2020/09/30  
González Muro, Roberto EAJ-PNV Bokala 2019/09/16  
Jiménez Alcudia, Eva María PSE-EE Bokala 2019/09/16  
Morales Peral, Ana GJPA Bokala 2019/09/16  
Múgica Ziriano, June EHB Bokala 2020/01/09  
Rezola Pérez, Manuel EHB Bokala 2019/09/16 2020/01/09
Roldán Melendez, María del Mar EP Araba Bokala 2019/09/16 2020/09/02
Ruiz Huidobro, María Aranzazu PSE-EE Bokala 2019/09/16  
Salgado González, Luis María EHB Bokala 2020/01/09  
Venceslao Pueyo, Claudia EHB Bokala 2019/09/16  
Vicario Vicario, María Viñas EAJ-PNV Bokala 2019/09/16  

 

Nekazaritza Batzordea TALDE BATZARKIDEA KARGUA ALTA BAJA
Argote Urcelay, Francisco Javier EHB Bokala 2019/09/16  
Campo Arenaza, Ainhoa EAJ-PNV Bokala 2019/09/16 2020/12/09
Eguia Suances, Zigor EAJ-PNV Bokala 2021/01/13  
Fernández de Pinedo Álvarez de Arcaya, Enrique EHB Bokala 2019/09/16  
Goiri Zamora, Idoia EAJ-PNV Bokala 2019/09/16  
Guerra Aldama, Onintxe Miren EAJ-PNV Bokala 2019/09/16  
López de Arróyabe Sáez de Maturana, Eva María EHB Bokala 2019/09/16  
López de Foronda Ortíz de Urbina, Eloy GJPA Bokala 2019/09/16  
López Ubierna, Jesús María PSE-EE Bokala 2019/09/16  
Martiarena Vadillo, Esteban PSE-EE Bokala 2019/10/24  
Monje Frías, Francisco de Borja GJPA Batzordeburua 2019/09/16  
Rodríguez Vergara, Zuriñe EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Roldán Melendez, María del Mar EP Araba Bokala 2019/09/16 2020/09/02
Romero Campos, David PSE-EE Bokala 2020/05/13
Senderos Oraá, Daniel PSE-EE Bokala 2019/09/16 2020/02/18
Valluerca Monje, Domingo EP Araba  Bokala 2020/09/30  

 

Kultura eta Kirol Batzordea TALDE BATZARKIDEA KARGUA ALTA BAJA
Abecia Ansotegui, María Aranzazu EP Araba Bokala 2019/09/16  
Alaña Alonso, Marta GJPA Bokala 2019/09/16  
Andrieu Sanz, Amaia EHB Bokala 2021/02/25  
Barandica Santos, Íñigo EAJ-PNV Bokala 2019/10/16  
Barrera Ocerín, María Victoria GJPA Bokala 2019/09/16 2020/10/11
Coloma Jiménez, Alain PSE-EE Bokala 2019/09/16
Esnal Campón, Maialen PSE-EE Batzordeburua 2020/10/05  
Fernández de Pinedo Álvarez de Arcaya, Enrique EHB Bokala 2020/01/09 2021/02/25
Goiri Zamora, Idoia EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Guerra Aldama, Onintxe Miren EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Ibarrondo Bajo, Jorge GJPA Bokala 2020/11/18
Jilete González, Aroa PSE-EE Batzordeburua 2019/09/16 2020/09/08
Martiarena Vadillo, Esteban PSE-EE Bokala 2019/10/24
Moyua Pinillos, Izaskun EAJ-PNV Bokala 2019/09/16 2019/10/16
Solaun Mendiguren, Ainhize EHB Bokala 2019/09/16
Ullibarri Urraca, Iñaki Xabier EHB Bokala 2019/09/16 2020/01/09
Valdor Sobrón, Xabier EHB Bokala 2019/09/16
Vicario Vicario, María Viñas EAJ-PNV Bokala 2019/09/16

 

Ingurumen eta Hirigintza Batzordea TALDE BATZARKIDEA KARGUA ALTA BAJA
Amestoy Alonso, Itziar EHB Bokala 2019/09/16 2019/09/27
Argote Urcelay, Francisco Javier EHB Bokala 2020/01/09
Fernández de Pinedo Álvarez de Arcaya, Enrique EHB Bokala 2019/09/16
García-Moreno López, José Damián EP Araba Bokala 2019/09/16
Goiri Zamora, Idoia EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
González Muro, Roberto EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Jilete González, Aroa PSE-EE Bokala 2019/09/16 2020/09/08
López de Arroyabe Saez de Maturana, Eva María EHB Bokala 2019/09/16 2020/01/09
López Ubierna, Jesús María PSE-EE Bokala 2019/10/24
Lorente Treku, Luis María EAJ-PNV Bokala 2019/10/16
Martiarena Vadillo, Esteban PSE-EE Bokala 2020/05/13
Monje Frías, Francisco de Borja GJPA Bokala 2019/09/16
Moyua Pinillos, Izaskun EAJ-PNV Bokala 2019/09/16 2019/10/16
Rodríguez Vergara, Zuriñe EAJ-PNV Bokala 2019/09/16
Salazar Aguayo, Ana Isabel GJPA Batzordeburua 2019/09/16
Sánchez Miguel, José María PSE-EE Bokala 2020/10/05
Senderos Oraá, Daniel PSE-EE Bokala 2019/09/16 2020/02/18
Valdor Sobrón, Xabier EHB Bokala 2020/01/09

 

Bateraezintasun Batzordea TALDE BATZARKIDEA KARGUA ALTA BAJA
Alaña Alonso, Marta GJPA Bokala
Barrera Ocerín, María Victoria GJPA Bokala 2019/09/16 2020/10/11
Ciarsolo Guerenabarrena, José EAJ-PNV Bokala 2019/09/16  
Coloma Jiménez, Alain PSE-EE Bokala 2019/09/16  
Esnal Campón, Maialen PSE-EE Bokala 2019/10/05  
Guerra Aldama, Onintxe Miren EAJ-PNV Bokala 2019/09/16  
Jilete González, Aroa PSE-EE Bokala 2019/06/14 2020/09/08
López de Foronda Ortíz de Urbina, Eloy GJPA Bokala 2020/11/18  
Moyua Pinillos, Izaskun EAJ-PNV Bokala 2019/06/14  
Múgica Ziriano, June EHB Bokala 2020/01/09  
Murillo Treviño, Maider EAJ-PNV Bokala 2019/09/16  
Nogales Prieto, Jon Pablo PSE-EE Bokala 2019/09/16  
Rodríguez Llinares, David EP Araba Bokala 2020/09/30  
Roldán Melendez, María del Mar EP Araba Bokala 2019/06/14 2020/09/02
Ullibarri Urraca, Iñaki Xabier EHB Bokala 2019/06/14 2019/09/16
Ullibarri Urraca, Iñaki Xabier EHB Batzordeburua 2019/09/16  
Venceslao Pueyo, Claudia EHB Bokala 2019/09/16

 

Araudi eta Barne Gobernurako batzordea (Batzorde Iraunkorra) TALDE BATZARKIDEA KARGUA ALTA BAJA
Abecia Ansotegui, María Aranzazu EP Araba Bokala 2019/07/16  
Alaña Alonso, Marta GJPA 2. idazkaria 2019/07/16  
Ciarsolo Guerenabarrena, José EAJ-PNV Bokala 2019/09/13  
Coloma Jiménez, Alain PSE-EE Bokala 2019/09/11  
Elósegui González de Gamarra, Pedro Ignacio EAJ-PNV Lehendakaria 2019/07/16  
Esnal Campón, Maialen PSE-EE Bokalal 2020/10/05  
Guerra Aldama, Onintxe Miren EAJ-PNV Bokala 2019/09/13  
Jiménez Alcudia, Eva María PSE-EE 1. idazkaria 2019/07/16  
López Ubierna, Jesús María PSE-EE 1. idazkariordea 2019/07/16  
Martínez Cerrillo, Nerea EHB 2. idazkariordea 2019/07/16  
Morales Peral, Ana GJPA Bokala 2019/09/12  
Moyua Pinillos, Izaskun EAJ-PNV Bokala 2019/07/16  
Múgica Ziriano, June EHB Bokala 2019/10/02  
Murillo Treviño, Maider EAJ-PNV Bokala 2019/09/13  
Nogales Prieto, Jon Pablo PSE-EE Bokala 2019/07/16  
Oyarzabal de Miguel, Iñaki GJPA Bokala 2019/09/12  
Salazar Aguayo, Ana Isabel GJPA Bokala 2019/07/16 2019/09/12
Ullibarri Urraca, Iñaki Xabier EHB Bokala 2019/07/16  
Venceslao Pueyo, Claudia EHB Bokala 2019/10/02  

 

Batzorde iraunkorra

Araudi eta Barne Gobernurako Batzordea Batzorde gisa eratzen da osoko bilkurari dagozkion eta bilkura arteko aldietan eta Batzar Nagusien agintaldia iraungi delarik geroratu ezin diren funtzioak betetzeko eta gaiak ebazteko.  

Osatzen dute Batzar Nagusietako lehendakariak, zeina batzorde honen buru ere izango den, Mahaiko gainerako kideek eta 50.2 artikuluaren arabera izendatutako batzarkideek. Lehendakariak konbokatuko du, bere ekimenez, bi taldek eskatuta edo kideen bosten baten eskariz. 

Batzorde Iraunkorra jorratutako gaien eta hartutako erabakien berri emango du Batzar Nagusien hurrengo osoko bilkuran. Hauteskundeak egin ostean, kontu ematea Mahaiari egingo zaio, behin hura hautatuta, eta hark osoko bilkurara eramango du. 


 

Errepideen Foru Sareko gasitasun handiko errepideen finantzazio- eta kudeaketa-sistemari buruzko ponentzia TALDE BATZARKIDEA KARGUA
Lorente Treku, Luis María EAJ-PNV Bokala
Monje Frías, Francisco de Borja GJPA Bokala
Nogales Prieto, Jon Pablo PSE-EE Koordinatzailea
Rodríguez Llinares, David EP Araba Bokala
Ullibarri Urraca, Iñaki Xabier EHB Bokala