ELÓSEGUI GONZÁLEZ DE GAMARRA, PEDRO IGNACIO

12. legegintzaldia (2023-2027)

Osoko Bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2023/06/19 - 2023/09/12

Batzarkide taldea: EAJ-PNV

Kargua: (BAJA)

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2023/06/19

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)
ÁLVAREZ ZUBIZARRETA, MARÍA DEL CARMEN ARGOTE URCELAY, FRANCISCO JAVIER BARANDICA SANTOS, ÍÑIGO BASTERRA UGARRIZA, IRMA MARÍA BENGOA LARRAURI, GARIKOITZ BESA SÁNCHEZ, ANA ESTÍBALIZ CANTO LLORENTE, ESTÍBALIZ CASTRESANA ASTARLOA, MARÍA DE LA ENCINA COLOMA JIMÉNEZ, ALAIN DÍEZ ANCHUSTEGUI, JOSEBA EGILUZ IBARGUEN, JOANA FERNÁNDEZ VILLATE, GUSTAVO FERNANDO GARCÍA RUIZ, DANIEL GARCÍA-MORENO LÓPEZ, JOSÉ DAMIÁN GARNICA AZOFRA, MIGUEL GOIRI ZAMORA, IDOIA GONZÁLEZ CALVAR, MARÍA CRISTINA GONZÁLEZ SAN VICENTE, FÉLIX ANTONIO GONZÁLEZ VICENTE, RAMIRO IBARRONDO BAJO, JORGE IBISATE DÍEZ-CABALLERO, RUTH IRCIO VEA MURGIA, ITZIAR JIMÉNEZ ALCUDIA, EVA MARÍA KANE DIACK, ABOUBACRY LÓPEZ DE ARROYABE SAEZ DE MATURANA, EVA MARÍA LÓPEZ UBIERNA, JESÚS MARÍA MARTÍNEZ CERRILLO, NEREA MARTÍNEZ DE ITURRATE SANCHO, ESTITXU MONJE FRÍAS, FRANCISCO DE BORJA MÚGICA ZIRIANO, JUNE NOGALES PRIETO, JON PABLO OCHOA DE ERIBE ROMÁN, ELISABETH ORTIZ DE GUINEA VEA MURGUIA, GORKA OYARZABAL DE MIGUEL, IÑAKI PARRA ZAMBRANO, CONSUELO PÉREZ DE ARRILUCEA PÉREZ DE LECETA, ÁNGEL MARCOS RODRÍGUEZ LLINARES, DAVID RODRÍGUEZ VERGARA, ZURIÑE ROMERO GAMIZ, JONATHAN RUIZ DE GALARRETA GAMIZ, JOSEBA IÑAKI RUIZ HUIDOBRO, MARÍA ARANZAZU SÁEZ VIANA, GUILLERMO SALAZAR AGUAYO, ANA ISABEL SÁNCHEZ CASTRILLO, EDER SAUTU APELLÁNIZ, LUIS MARÍA SECO DÍAZ, MARÍA BEGOÑA TORREMOCHA GALÁN, RUBÉN ULLIBARRI URRACA, IÑAKI XABIER URKIXO ORUETA, JON IÑAKI VALDOR SOBRÓN, XABIER VENCESLAO PUEYO, CLAUDIA
        EAJ-PNV - 15
        EH BILDU - 14
        PSE-EE -9
           PA - 9             
        E ARABA - 3   
        VOX - 1

Osoko Bilkura

Kargua: Lehendakaria

Aldia: 2019/06/14 - 2023/04/04

Mahaia

Kargua: Lehendakaria

Aldia: 2019/06/14 - 2023/06/19

Bozeramaileen Batzarra

Kargua: Lehendakaria

Aldia: 2019/06/19 - 2023/04/04

Bateraezintasun Batzordea

Kargua: Lehendakaria

Aldia: 2019/06/14 - 2019/09/16

Araudi eta Barne Gobernurako Batzordea

Kargua: Lehendakaria

Aldia: 2019/07/16 - 2023/06/19

Batzarkide taldea: EAJ-PNV

Kargua: Lehendakaria

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2019/06/14

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)

Osoko Bilkura

Kargua: Lehendakaria

Aldia: 2015/06/18 - 2019/04/02

Mahaia

Kargua: Lehendakaria

Aldia: 2015/06/18 - 2019/06/14

Bozeramaileen Batzarra

Kargua: Lehendakaria

Aldia: 2015/06/23 - 2019/04/02

Batzarkide taldea: EAJ-PNV

Kargua: Lehendakaria

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2015/06/18

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)

Osoko Bilkura

Kargua: 2. lehendariordea

Aldia: 2011/06/15 - 2015/03/31

Mahaia

Kargua: 2. lehendakariordea

Aldia: 2011/06/15 - 2015/06/18

Bozeramaileen Batzarra

Kargua: 2. lehendakariordea

Aldia: 2011/06/20 - 2015/03/31

Araudi eta Barne Gobernurako batzordea (Batzorde Iraunkorra)

Kargua: 2. lehendakariordea

Aldia: 2011/07/19 - 2015/06/18

Ogasun, Finantza eta Aurrekontu Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2013/03/27

Toki Administrazioaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2012/02/06

Herri Lan eta Garraio Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2012/02/06

Ingurumen eta Hirigintza Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2012/02/06

Berdintasun Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2014/04/08

Erregelamendua aldatu eta hobetzeko txostena

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/11/08 -2012/06/22

ALHko kultur garapenerako plan estrategikoa prestatu eta aurkezteko batzorde txostengilea

Kargua: Bokala

Aldia: 2013/03/08 - 2015/03/31

Euskara, Kultura eta Kirol Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2013/03/27 - 2015/03/31

Gizarte Ongizatearen Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2013/03/27 - 2015/03/31

Erregelamendu berriaren aplikazioari buruzko txostena prestatzeko batzorde txostengilea

Kargua: Bokala

Aldia: 2014/04/08 - 2014/06/10

Batzarkide taldea: EAJ-PNV

Kargua: 2. Lehendakariordea

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2011/06/15

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)

Osoko bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2007/10/08 - 2011/03/29

Gizarte Ongizatearen Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/10/08 - 2011/03/29

Euskara, Kultura eta Kirol Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/10/08 - 2011/03/29

Ogasun, Finantza eta Aurrekontu Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/10/08 - 2011/03/29

Foru Araubideko Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/10/08 - 2011/03/29

Araudi eta Barne Gobernurako Batzordea (Batzorde Iraunkorra)

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/10/08 - 2011/06/15

Zambranako Arau Subsidiarioetan Arabako Foru Aldundiaren jarduerari buruzko Ikerketa Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2010/11/12 - 2011/03/18

Batzarkide taldea: EAJ-PNV

Kargua:

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2007/10/08

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)

Osoko bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2003/06/13 - 2007/04/03

Gizarte Ongizatearen Batzordea

Kargua: Lehendakaria

Aldia: 2003/09/19 - 2007/04/03

Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2003/09/19 - 2007/04/03

Ogasun, Finantza eta Aurrekontu Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2003/09/19 - 2007/04/03

Prop. egiteko txostena. Araban pentsioak osatzeko foru-araua

Kargua: Koordinatzailea

Aldia: 2004/02/11 - 2007/04/03

Batzarkide taldea: EAJ-PNV

Kargua:

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2003/06/13

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)