DÍEZ ANCHUSTEGUI, JOSEBA

12. legegintzaldia (2023-2027)

Osoko bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2023/06/19 - Gaurdaino

Bateraezintasunen Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/06/19 - 2023/09/20

Bateraezintasunen Batzordea

Kargua: Batzordeburua

Aldia: 2023/09/20 - Gaurdaino

Bozeramaileen batzarra

Kargua: Bozeramailea

Aldia: 2023/06/22 - Gaurdaino

Araudi eta Barne Gobernuko Batzordea (Batzorde Iraunkorra)

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/07/11 - Gaurdaino

Lehendakaritza Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - Gaurdaino

Berdintasun, Euskara eta Gobernantzaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - 2023/10/17

Gizarte Politiken Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - 2023/10/17

Lurralde Orekaren eta Lurralde Antolamenduaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - 2023/10/17

Kultura eta Kirol Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - 2023/10/17

Batzarkide taldea: EAJ-PNV

Kargua: Bozeramailea

Hautesbarrutia: Lurralde Jareak

Kargua hartzea: 2023/06/19

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)
ÁLVAREZ ZUBIZARRETA, MARÍA DEL CARMEN ARGOTE URCELAY, FRANCISCO JAVIER BARANDICA SANTOS, ÍÑIGO BASTERRA UGARRIZA, IRMA MARÍA BENGOA LARRAURI, GARIKOITZ BESA SÁNCHEZ, ANA ESTÍBALIZ CANTO LLORENTE, ESTÍBALIZ CASTRESANA ASTARLOA, MARÍA DE LA ENCINA COLOMA JIMÉNEZ, ALAIN DÍEZ ANCHUSTEGUI, JOSEBA EGILUZ IBARGUEN, JOANA FERNÁNDEZ VILLATE, GUSTAVO FERNANDO GARCÍA RUIZ, DANIEL GARCÍA-MORENO LÓPEZ, JOSÉ DAMIÁN GARNICA AZOFRA, MIGUEL GOIRI ZAMORA, IDOIA GONZÁLEZ CALVAR, MARÍA CRISTINA GONZÁLEZ SAN VICENTE, FÉLIX ANTONIO GONZÁLEZ VICENTE, RAMIRO IBARRONDO BAJO, JORGE IBISATE DÍEZ-CABALLERO, RUTH IRCIO VEA MURGIA, ITZIAR JIMÉNEZ ALCUDIA, EVA MARÍA KANE DIACK, ABOUBACRY LÓPEZ DE ARROYABE SAEZ DE MATURANA, EVA MARÍA LÓPEZ UBIERNA, JESÚS MARÍA MARTÍNEZ CERRILLO, NEREA MARTÍNEZ DE ITURRATE SANCHO, ESTITXU MONJE FRÍAS, FRANCISCO DE BORJA MÚGICA ZIRIANO, JUNE NOGALES PRIETO, JON PABLO OCHOA DE ERIBE ROMÁN, ELISABETH ORTIZ DE GUINEA VEA MURGUIA, GORKA OYARZABAL DE MIGUEL, IÑAKI PARRA ZAMBRANO, CONSUELO PÉREZ DE ARRILUCEA PÉREZ DE LECETA, ÁNGEL MARCOS RODRÍGUEZ LLINARES, DAVID RODRÍGUEZ VERGARA, ZURIÑE ROMERO GAMIZ, JONATHAN RUIZ DE GALARRETA GAMIZ, JOSEBA IÑAKI RUIZ HUIDOBRO, MARÍA ARANZAZU SALAZAR AGUAYO, ANA ISABEL SÁNCHEZ CASTRILLO, EDER SAUTU APELLÁNIZ, LUIS MARÍA SECO DÍAZ, MARÍA BEGOÑA TORREMOCHA GALÁN, RUBÉN ULLIBARRI URRACA, IÑAKI XABIER URKIXO ORUETA, JON IÑAKI VALDOR SOBRÓN, XABIER VENCESLAO PUEYO, CLAUDIA
        EAJ-PNV - 15
        EH BILDU - 14
        PSE-EE -9
           PA - 9             
        E ARABA - 3   
        VOX - 1