SALAZAR AGUAYO, ANA ISABEL

12. legegintzaldia (2023-2027)

Osoko Bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2023/06/19 - Gaurdaino

Araudi eta Barne Gobernuko Batzordea (Batzorde Iraunkorra)

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/07/11 - Gaudaino

Lehendakaritza Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - Gaurdaino

Gizarte Politiken Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - Gaurdaino

Lurralde Orekaren eta Lurralde Antolamenduaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - Gaurdaino

Jasangarritasun, Nekazaritza eta Natura Ingurunearen Batzordea

Kargua: Batzordeburua

Aldia: 2023/09/20 - Gaurdaino

Kontzejuen Foru Arauaren aldaketari buruzko ponentzia

Kargua: Koordinatzailea

Aldia: 2023/11/09 - Gaurdaino

Batzarkide taldea: ARABAKO POPULARRA

Kargua: Ordezko bozeramailea

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2023/06/19

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)
ÁLVAREZ ZUBIZARRETA, MARÍA DEL CARMEN ARGOTE URCELAY, FRANCISCO JAVIER BARANDICA SANTOS, ÍÑIGO BASTERRA UGARRIZA, IRMA MARÍA BENGOA LARRAURI, GARIKOITZ BESA SÁNCHEZ, ANA ESTÍBALIZ CANTO LLORENTE, ESTÍBALIZ CASTRESANA ASTARLOA, MARÍA DE LA ENCINA COLOMA JIMÉNEZ, ALAIN DÍEZ ANCHUSTEGUI, JOSEBA EGILUZ IBARGUEN, JOANA FERNÁNDEZ VILLATE, GUSTAVO FERNANDO GARCÍA RUIZ, DANIEL GARCÍA-MORENO LÓPEZ, JOSÉ DAMIÁN GARNICA AZOFRA, MIGUEL GOIRI ZAMORA, IDOIA GONZÁLEZ CALVAR, MARÍA CRISTINA GONZÁLEZ SAN VICENTE, FÉLIX ANTONIO GONZÁLEZ VICENTE, RAMIRO IBARRONDO BAJO, JORGE IBISATE DÍEZ-CABALLERO, RUTH IRCIO VEA MURGIA, ITZIAR JIMÉNEZ ALCUDIA, EVA MARÍA KANE DIACK, ABOUBACRY LÓPEZ DE ARROYABE SAEZ DE MATURANA, EVA MARÍA LÓPEZ UBIERNA, JESÚS MARÍA MARTÍNEZ CERRILLO, NEREA MARTÍNEZ DE ITURRATE SANCHO, ESTITXU MONJE FRÍAS, FRANCISCO DE BORJA MÚGICA ZIRIANO, JUNE NOGALES PRIETO, JON PABLO OCHOA DE ERIBE ROMÁN, ELISABETH ORTIZ DE GUINEA VEA MURGUIA, GORKA OYARZABAL DE MIGUEL, IÑAKI PARRA ZAMBRANO, CONSUELO PÉREZ DE ARRILUCEA PÉREZ DE LECETA, ÁNGEL MARCOS RODRÍGUEZ LLINARES, DAVID RODRÍGUEZ VERGARA, ZURIÑE ROMERO GAMIZ, JONATHAN RUIZ DE GALARRETA GAMIZ, JOSEBA IÑAKI RUIZ HUIDOBRO, MARÍA ARANZAZU SALAZAR AGUAYO, ANA ISABEL SÁNCHEZ CASTRILLO, EDER SAUTU APELLÁNIZ, LUIS MARÍA SECO DÍAZ, MARÍA BEGOÑA TORREMOCHA GALÁN, RUBÉN ULLIBARRI URRACA, IÑAKI XABIER URKIXO ORUETA, JON IÑAKI VALDOR SOBRÓN, XABIER VENCESLAO PUEYO, CLAUDIA
        EAJ-PNV - 15
        EH BILDU - 14
        PSE-EE -9
           PA - 9             
        E ARABA - 3   
        VOX - 1

Osoko Bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2019/06/14 - 2023/04/04

Araudi eta Barne Gobernurako Batzordea (Batzorde Iraunkorra)

Kargua: Bokala

Aldia: 2019/07/16 - 2019/09/12

Ekonomia Garapenaren, Berrikuntzaren eta Demografia Erronkaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2019/09/16 - 2023/04/04

Lurralde Orekaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2019/09/16 - 2023/04/04

Ingurumen eta Hirigintza Batzordea

Kargua: Batzordeburua

Aldia: 2019/09/16 - 2023/04/04

Batzarkide taldea: ARABAKO POPULARRAK

Kargua: Ordezko bozeramailea

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2019/06/14

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)

Osoko Bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2015/06/16 - 2019/04/02

Ekonomia Garapenaren eta Lurralde Orekaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2015/09/11 - 2019/04/02

Nekazaritza Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2015/09/11 - 2018/02/26

Ingurumen eta Hirigintza Batzordea

Kargua: Batzordeburua

Aldia: 2015/09/11 - 2019/04/02

Tokiko entitateen finantzazioari buruzko ponentzia

Kargua: Bokala

Aldia: 2016/07/07 - 2018/06/15

Bateraezintasun Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2018/02/26 - 2019/04/02

Araudi eta Barne Gobernurako Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2018/02/26

Batzarkide taldea: ARABAKO POPULARRAK

Kargua:

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2015/06/18

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)

Osoko Bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2011/06/15 - 2015/03/31

Toki Administrazio Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2015/03/31

Herrilan eta Garraio Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2015/03/31

Nekazaritza Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2012/10/19

Ingurumen eta Hirigintza Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2015/03/31

Arautegi eta Barne-Gobernu Batzordea (Behin Behineko Batzordea)

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2015/06/18

Batzarkide taldea: POPULAR

Kargua:

Hautesbarrutia: Zuia, Salvatierra/Agurain, Añana, Campezo-Montaña Alavesa/Kanpezu-Arabako Mendialdea eta Laguardia-Rioja Alavesa/Biasteri-Arabako Errioxa

Kargua hartzea: 2011/06/15

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)