ALAÑA ALONSO, MARTA

11. legegintzaldia (2019 - 2023)

Osoko bilkura

Kargua: 2. idazkaria

Aldia: 2019/06/14 - Gaurdaino

Mahaia

Kargua: 2. idazkaria

Aldia: 2019/06/14 - Gaurdaino

Bateraezintasun batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2019/06/14 - Gaurdaino

Ekonomia Garapenaren, Berrikuntzaren eta Demografia Erronkaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2019/09/16 - Gaurdaino

Gizarte Ongizatearen Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2019/09/16 - Gaurdaino

Kultura eta Kirol Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2019/09/16 - Gaurdaino

Araudi eta Barne Gobernurako Batzordea (Batzorde Iraunkorra)

Kargua: 2. idazkaria

Aldia: 2019/07/16 - Gaurdaino

Batzarkide taldea: ARABAKO POPULARRAK

Kargua: 2. Idazkaria

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2019/06/14

Osoko Bilkura

Kargua: 2. lehendakariordea

Aldia: 2015/06/18 - 2019/04/02

Mahaia

Kargua: 2. lehendakariordea

Aldia: 2015/06/18 - 2019/04/02

Ekonomia Garapenaren eta Lurralde Orekaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2015/09/11 - 2019/04/02

Enplegu, Merkataritza eta Turismo Sustapenaren eta Foru Administrazioaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2015/09/11 - 2019/04/02

Bateraezintasunen Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2015/09/11 - 2019/04/02

Arautegi eta Barne-Gobernurako Batzordea (Batzorde Iraunkorra)

Kargua: 2. lehendakariordea

Aldia: 2015/07/14 - 2019/06/14

Batzarkide taldea: ARABAKO POPULARRAK

Kargua: 2. lehendakariordea

Hautesbarrutia: Lurralde Jareak

Kargua hartzea: 2015/06/18

Osoko bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2011/06/15 - 2015/03/31

Batzarkide taldea: POPULAR

Kargua:

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2011/06/15

Osoko bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2007/06/20 - 2011/03/29

Araudi eta Barne Gobernurako batzordea (Batzorde Iraunkorra)

Kargua: Bokala

Aldia: 2010/09/30 - 2011/06/15

Toki Administrazioko eta Lurralde Orekako Batzordea

Kargua: Batzordeburua

Aldia: 2007/09/24 - 2011/03/29

Nekazaritza Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/09/24 - 2011/03/29

Gizarte Ongizatearen Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/09/24 - 2011/03/29

Herri Lan eta Garraio Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/09/24 - 2011/03/29

Zambranako Arau Subsidiarioetan Arabako Foru Aldundiaren jarduerari buruzko Ikerketa Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2010/11/10 - 2011/03/18

Batzarkide taldea: POPULAR

Kargua:

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 20/06/2007

Mahaia Batzar Nagusien organo gidaria da. Batzar Nagusietako lehendakariak zuzentzen du Mahaia eta Batzarren taldeko ordezkaritza du parte hartzen dituen ekitaldietan (41.1 artikulua). 

Lehendakariak, bi lehendakariordek (1. eta 2.) eta bi idazkarik osatzen dute. Mahaiak -lehendakaritzak proposatuta- izendatutako legelari baten laguntza izango dute. 

 

Funtzioak (44.1. artikulua):

Administrazio eta antolakuntzako funtzioak, eta baita langileen burutza funtzioak ere. Ganberako aurrekontuen proiektua egitea, bai eta horien behin behineko aldaketak, aurrekontu horren exekuzioa zuzendu eta kontrolatzea, betetzearen justifikazioa, gastua ordenatzea eta batzarkide-taldeei exekuzio-mailaren berri ematea. 

Batzar Nagusietara zuzendutako agiriak kalifikatuko ditu, eta izapidetzeko onartzen dituen edo ez eta nola izapidetuko dituzten erabakiko du. 

Batzarren jarduera sustatuko du eta Osoko Bilkuren zein batzordeen lan-egutegiak finkatuko ditu. Organoen lanak koordinatzeaz gain, osoko bilkuraren eta batzordeen egutegia ezarriko du. 

Erabakiak berriz kontsideratzea: Bozeramaileen Batzarrari entzun ondoren, kalifikatzeko erabakiei eta agirien tramitazioari buruz berriz aztertzeko egiten diren eskaerak ebatziko ditu (44.2 artikulua). 

Horrez gain, izaera osagarriz, Araudiak ematen dion beste eta ezein organo espezifikori esleitu ez zaion beste edozein funtzio betetzen du.