LÓPEZ UBIERNA, JESÚS MARÍA

12. legegintzaldia (2023-2027)

Osoko Bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2023/06/19 - Gaurdaino

Bateraezintasunen batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/06/19 - Gaurdaino

Bozeramaileen batzarra

Kargua: Bozeramailea

Aldia: 2023/07/04 - Gaurdaino

Araudi eta Barne Gobernuko Batzordea (Batzorde Iraunkorra)

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/07/11 - Gaurdaino

Lehendakaritza Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - Gaurdaino

Ogasun, Finantza eta Aurrekontu Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - Gaurdaino

Lurralde Orekaren eta Lurralde Antolamenduaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - Gaurdaino

Jasangarritasun, Nekazaritza eta Natura Ingurunearen Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - Gaurdaino

Batzarkide taldea: PSE-EE

Kargua: Bozeramailea

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2023/06/19

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)
ÁLVAREZ ZUBIZARRETA, MARÍA DEL CARMEN ARGOTE URCELAY, FRANCISCO JAVIER BARANDICA SANTOS, ÍÑIGO BASTERRA UGARRIZA, IRMA MARÍA BENGOA LARRAURI, GARIKOITZ BESA SÁNCHEZ, ANA ESTÍBALIZ CANTO LLORENTE, ESTÍBALIZ CASTRESANA ASTARLOA, MARÍA DE LA ENCINA COLOMA JIMÉNEZ, ALAIN DÍEZ ANCHUSTEGUI, JOSEBA EGILUZ IBARGUEN, JOANA FERNÁNDEZ VILLATE, GUSTAVO FERNANDO GARCÍA RUIZ, DANIEL GARCÍA-MORENO LÓPEZ, JOSÉ DAMIÁN GARNICA AZOFRA, MIGUEL GOIRI ZAMORA, IDOIA GONZÁLEZ CALVAR, MARÍA CRISTINA GONZÁLEZ SAN VICENTE, FÉLIX ANTONIO GONZÁLEZ VICENTE, RAMIRO IBARRONDO BAJO, JORGE IBISATE DÍEZ-CABALLERO, RUTH IRCIO VEA MURGIA, ITZIAR JIMÉNEZ ALCUDIA, EVA MARÍA KANE DIACK, ABOUBACRY LÓPEZ DE ARROYABE SAEZ DE MATURANA, EVA MARÍA LÓPEZ UBIERNA, JESÚS MARÍA MARTÍNEZ CERRILLO, NEREA MARTÍNEZ DE ITURRATE SANCHO, ESTITXU MONJE FRÍAS, FRANCISCO DE BORJA MORALES PERAL, ANA MÚGICA ZIRIANO, JUNE NOGALES PRIETO, JON PABLO OCHOA DE ERIBE ROMÁN, ELISABETH ORTIZ DE GUINEA VEA MURGUIA, GORKA OYARZABAL DE MIGUEL, IÑAKI PARRA ZAMBRANO, CONSUELO PÉREZ DE ARRILUCEA PÉREZ DE LECETA, ÁNGEL MARCOS RODRÍGUEZ LLINARES, DAVID RODRÍGUEZ VERGARA, ZURIÑE ROMERO GAMIZ, JONATHAN RUIZ DE GALARRETA GAMIZ, JOSEBA IÑAKI RUIZ HUIDOBRO, MARÍA ARANZAZU SALAZAR AGUAYO, ANA ISABEL SÁNCHEZ CASTRILLO, EDER SAUTU APELLÁNIZ, LUIS MARÍA SECO DÍAZ, MARÍA BEGOÑA TORREMOCHA GALÁN, RUBÉN ULLIBARRI URRACA, IÑAKI XABIER URKIXO ORUETA, JON IÑAKI VALDOR SOBRÓN, XABIER VENCESLAO PUEYO, CLAUDIA
        EAJ-PNV - 15
        EH BILDU - 14
        PSE-EE -9
           PA - 9             
        E ARABA - 3   
        VOX - 1

Osoko Bilkura

Kargua: 1. lehendakariordea

Aldia: 2019/06/14 - 2023/04/04

Mahaia

Kargua: 1. lehendakariordea

Aldia: 2019/06/14 - 2023/06/19

Araudi eta Barne-Gobernurako Batzordea (Batzorde Iraunkorra)

Kargua: 1. lehendakariordea

Aldia: 2019/07/16 - 2023/06/19

Lurralde Orekaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2019/09/16 - 2023/04/04

Bide Azpiegituren eta Mugikortasunaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2019/09/16 - 2022/03/31

Nekazaritza Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2019/09/16 - 2023/04/04

Ingurumen eta Hirigintza Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2019/10/24 - 2022/03/31

Batzarkide taldea: EUSKAL SOZIALISTAK

Kargua: 1. lehendakariordea

Hautesbarrutia: Lurralde Jareak

Kargua hartzea: 2019/06/14

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)

Osoko Bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2015/06/18 - 2016/01/12

Batzarkide taldea: EUSKAL SOZIALISTAK

Kargua: (BAJA)

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2015/06/18

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)

Osoko Bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2011/06/15 - 2015/03/31

Ogasun, Finantza eta Aurrekontu Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2015/03/31

Toki Administrazio Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2013/07/03

Toki Administrazio Batzordea

Kargua: Batzordeburuordea

Aldia: 2013/07/03 - 2015/03/31

Herrilan eta Garraio Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2015/03/31

Arautegi eta Barne-Gobernu Batzordea (Behin Behineko Batzordea)

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2015/03/31

Hiriarteko Garraiobide Plan Zuzentzailea ezartzeko Ponentzia

Kargua: Koordinatzailea

Aldia: 2012/01/13 - 2013/09/12

Gizarte Ongizate Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2012/05/07 - 2012/10/19

Obra eta Zerbitzuen Foru Plana Arautzen duen Foru Arau Proposamenari buruz informatzeko Ponentzia Legegilea

Kargua: Bokala

Aldia: 2012/10/03 - 2012/10/15

Arabako Lanak Foru Sozietate Publikoak langileen kudeaketaren eta obren kontratazioaren arloetan egindako jarduketei buruzko ikerketa-batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2014/12/18 - 2015/03/12

Batzarkide taldea: EUSKAL SOZIALISTAK

Kargua:

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2011/06/15

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)

Osoko bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2007/06/20 - 2011/03/29

Toki Administrazio eta Lurralde Orekako Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/09/24 - 2011/03/29

Ogasun, Finantza eta Aurrekontu Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/09/24 - 2011/03/29

Herrilan eta Garraio Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/09/24 - 2011/03/29

Foru Araubidea Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/09/24 - 2007/10/10

Arautegi eta Barne-Gobernurako Batzordea (Behin Behineko Batzordea)

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/09/21 - 2011/06/15

Batzarkide taldea: EUSKAL SOZIALISTAK

Kargua:

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2007/06/20

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)

Osoko bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2005/06/06 - 2007/04/03

Ogasun, Finantza eta Aurrekontuetarako Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2005/06/06 - 2005/06/09

Ogasun, Finantza eta Aurrekontuetarako Batzordea

Kargua: Batzordeburua

Aldia: 2005/06/09 - 2007/04/03

Foru Araubide Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2005/06/06 - 2007/04/03

Arautegi eta Barne-Gobernurako Batzordea (Behin Behineko Batzordea)

Kargua: Bokala

Aldia: 2005/06/06 - 2007/06/20

Batzarkide taldea: EUSKAL SOZIALISTAK

Kargua:

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2005/06/06

hemiciclo 11ª legislatura (2019 - 2023)
hemiziklo 12. legegintzaldia (2023-2027)

Mahaia Batzar Nagusien organo gidaria da. Batzar Nagusietako lehendakariak zuzentzen du Mahaia eta Batzarren taldeko ordezkaritza du parte hartzen dituen ekitaldietan (41.1 artikulua). 

Lehendakariak, bi lehendakariordek (1. eta 2.) eta bi idazkarik osatzen dute. Mahaiak -lehendakaritzak proposatuta- izendatutako legelari baten laguntza izango dute. 

 

Funtzioak (44.1. artikulua):

Administrazio eta antolakuntzako funtzioak, eta baita langileen burutza funtzioak ere. Ganberako aurrekontuen proiektua egitea, bai eta horien behin behineko aldaketak, aurrekontu horren exekuzioa zuzendu eta kontrolatzea, betetzearen justifikazioa, gastua ordenatzea eta batzarkide-taldeei exekuzio-mailaren berri ematea. 

Batzar Nagusietara zuzendutako agiriak kalifikatuko ditu, eta izapidetzeko onartzen dituen edo ez eta nola izapidetuko dituzten erabakiko du. 

Batzarren jarduera sustatuko du eta Osoko Bilkuren zein batzordeen lan-egutegiak finkatuko ditu. Organoen lanak koordinatzeaz gain, osoko bilkuraren eta batzordeen egutegia ezarriko du. 

Erabakiak berriz kontsideratzea: Bozeramaileen Batzarrari entzun ondoren, kalifikatzeko erabakiei eta agirien tramitazioari buruz berriz aztertzeko egiten diren eskaerak ebatziko ditu (44.2 artikulua). 

Horrez gain, izaera osagarriz, Araudiak ematen dion beste eta ezein organo espezifikori esleitu ez zaion beste edozein funtzio betetzen du.