JIMÉNEZ ALCUDIA, EVA MARÍA

12. legegintzaldia (2023-2027)

Osoko Bilkura

Kargua: 1. lehendakariordea

Aldia: 2023/06/19 - Gaurdaino

Mahaia

Kargua: 1. lehendakariordea

Aldia: 2023/06/19 - Gaurdaino

Lehendakaritza Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - Gaurdaino

Ogasun, Finantza eta Aurrekontu Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - Gaurdaino

Gizarte Politiken Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - Gaurdaino

Lurralde Orekaren eta Lurralde Antolamenduaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - Gaurdaino

Bateraezintasunen Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2023/09/20 - Gaurdaino

Batzarkide taldea: PSE-EE

Kargua: 1. lehendakariordea

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2023/06/19

Osoko Bilkura

Kargua: 1. idazkaria

Aldia: 2019/06/14 - 2023/04/04

Mahaia

Kargua: 1. idazkaria

Aldia: 2019/06/14 - 2023/06/19

Bozeramaile Batzarra

Kargua: 1. idazkaria

Aldia: 2019/06/19 - 2023/04/04

Araudi eta Barne Gobernurako Batzordea (Batzorde Iraunkorra)

Kargua: 1. idazkaria

Aldia: 2019/07/16 - 2023/06/19

Lehendakaritza, Euskara, Berdintasun, Lankidetza eta Giza Eskubideen Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2019/09/16 - 2023/04/04

Ogasun, Finantza eta Aurrekontu Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2019/09/16 - 2023/04/04

Gizarte Ongizatearen Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2019/09/16 - 2023/04/04

Batzarkide taldea: EUSKAL SOZIALISTAK

Kargua: 1. idazkaria

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2019/06/14

Osoko Bilkura

Kargua: Batzarkidea

Aldia: 2015/06/18 - 2019/04/02

Bateraezintasun Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2015/06/18 - 2015/09/11

Bozeramaile Batzarra

Kargua: Bozeramailea

Aldia: 2015/07/08 - 2019/04/02

Araudi eta Barne Gobernurako Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2015/07/14 - 2019/04/02

Lehendakaritza, Berdintasun eta Giza Eskubideen Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2015/09/11 - 2019/04/02

Ekonomia Garapenaren eta Lurralde Orekaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2015/09/11 - 2015/10/01

Ogasun, Finantza eta Aurrekontu Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2015/09/11 - 2015/10/01

Enplegu, Merkataritza eta Turismo Sustapenaren eta Foru Administrazioaren Batzordea

Kargua: Batzordeburua

Aldia: 2015/09/11 - 2016/02/04

Bide Azpiegituren eta Mugikortasunaren Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2015/09/11 - 2015/10/01

Nekazaritza Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2015/09/11 - 2015/10/01

Euskara, Kultura eta Kirol Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2015/09/11 - 2015/10/01

Ingurumen eta Hirigintza Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2015/09/11 - 2015/10/01

Gizarte Ongizatearen Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2015/09/11 - 2015/10/01

Bateraezintasun Batzordea

Kargua: Batzordeburua

Aldia: 2015/09/11 - 2015/10/01

Batzarkide taldea: EUSKAL SOZIALISTAK

Kargua: Bozeramailea

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2015/06/18

Osoko Bilkura

Kargua: 1. lehendakariordea

Aldia: 2011/06/15 - 2015/03/31

Mahaia

Kargua: 1. lehendakariordea

Aldia: 2011/06/15 - 2015/06/18

Bozeramaile batzarra

Kargua: 1. lehendakariordea

Aldia: 2011/06/20 - 2015/03/31

Comisión de Reglamento y Gobierno Interior (Comisión Permanente)

Kargua: Vicepresidenta 1ª

Aldia: 19/07/2011 - 18/06/2015

Arautegi eta Barne-Gobernurako Batzordea (Behin Behineko Batzordea)

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2012/10/19

Berdintasun Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/09/21 - 2015/03/31

Funtzionamendu Araudia aldatzeko eta hobetzeko Ponentzia

Kargua: Bokala

Aldia: 2011/11/02 - 2012/06/22

Foru Araubide eta Ekonomia Sustapen Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2012/02/03 - 2012/10/19

Gizarte Ongizate Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2012/02/03 - 2015/03/31

Araudi berri aplikatzeari buruzko txostena egiteko Ponentzia

Kargua: Bokala

Aldia: 2014/04/08 - 2014/06/10

Batzarkide taldea: EUSKAL SOZIALISTAK

Kargua: 1. lehendakariordea

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2011/06/15

Osoko bilkura

Kargua: 1. lehendakariordea

Aldia: 2007/06/20 - 2011/03/29

Mahaia

Kargua: 1. lehendakariordea

Aldia: 2007/06/20 - 2011/06/15

Bozeramaile batzarra

Kargua: 1. lehendakariordea

Aldia: 2007/06/29 - 2011/03/29

Arautegi eta Barne-Gobernurako Batzordea (Behin Behineko Batzordea)

Kargua: 1. lehendakariordea

Aldia: 2007/07/23 - 2011/06/15

Gizarte Ongizaterako Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/09/24 - 2011/03/29

Bateraezintasun Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/09/24 - 2011/03/29

Gazteriaren eta Gizarte Sustapenerako Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2007/09/24 - 2011/03/29

Ikerketa Batzordea Zanbranako Arau subsidiarioekin Arabako Foru Aldundiak izan duen jokaerari buruzkoa

Kargua: Bokala

Aldia: 2010/11/12 - 2011/03/18

Batzarkide taldea: EUSKAL SOZIALISTAK

Kargua: 1. lehendakariordea

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2007/06/20

Osoko bilkura

Kargua: Idazkaria

Aldia: 2003/06/13 - 2007/04/03

Mahaia

Kargua: Idazkaria

Aldia: 2003/06/13 - 2007/06/20

Bozeramaile batzarra

Kargua: Idazkaria

Aldia: 2003/06/25 - 2007/04/03

Arautegi eta Barne-Gobernurako Batzordea (Behin Behineko Batzordea)

Kargua: Idazkaria

Aldia: 2003/07/16 - 2007/06/20

Gizarte Ongizaterako Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2003/09/19 - 2007/04/03

Bateraezintasun Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2004/06/15 - 2007/04/03

Sustapen Ekonomiko eta Berrikuntzaren Kudeaketako Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2003/09/19 - 2005/06/06

Foru Araubide Batzordea

Kargua: Bokala

Aldia: 2003/09/19 - 2004/06/15

Gizarte politika berriak aztertzeko ponentzia

Kargua: Bokala

Aldia: 2005/05/05 - 2007/04/03

Batzarkide taldea: EUSKAL SOZIALISTAK

Kargua: Idazkaria

Hautesbarrutia: Vitoria-Gasteiz

Kargua hartzea: 2003/06/13

Batzarkide Taldeko bozeramaileek osatzen dute; Batzar Nagusietako lehendakariak, edo haren ordezko lehendakariorde batek edo idazkari batek zuzenduko du. Mahaiko gainerako kideak joan daitezke eta bozeramaile bakoitzak Taldeko beste kide bat eraman dezake. Legelari nagusiaren edo haren ordez arauen arabera aritzen denaren aholkularitza izango dute. 

Arabako Foru Aldundiari ere Bozeramaileen Batzarraren deialdiaren berri emango zaio beti, egokia iruditzen bazaio, batzarrera ordezkari bat bidal dezan (48.3 artikulua). 

Funtzioak 

  • Osoko bilkurako gai-zerrenda ezartzea, Ganberako lehendakaritzarekin adostuta (73.1 artikulua). 
  • Batzarkideen artean banatzea osoko bilkuren aretoko eserlekuak (66.1 artikulua). 
  • Aho batez onesten ditu adierazpen instituzionalak (185. artikulua). 
  • Bere aldeko iritzia behar da ondorengoetarako:
    • Lehendakariak ebazpen orokor bat eman dezan Araudia osatzeko zereginetan (45.4 artikulua).

Bere iritzia aurretiaz entzun beharko da ondorengoetarako: 

  • Batzar Nagusien lanak ordenatzeko eta errazteko lagungarriak diren irizpideak ezartzeko.
  • Batzordeen eta osoko bilkuraren jarduera-egutegia ezartzeko. 
  • Batzar Nagusien jarduerak sustatzeko, osoko bilkuraren jarduera-egutegia zehazteko eta organoen lanak koordinatzeko.
  • Ohiko batzordeen kopurua, izena eta eskumen-eremua zehaztea (58.2 artikulua), bai eta Batzar Nagusien agintaldian beharrezkoak diren aldaketak (58.4 artikulua). 
  • Batzarkide-taldeek batzordeetan duten kide kopurua zehazteko. 
  • Batzarkide-taldeek Batzar Nagusien egoitzan duten kokapena zehazteko.
  • Mahaiaren erabakiren bati buruzko berraztertzeko eskaera egin denean (44.2 artikulua).